Humoreska "obyčajných ľudí" Matoviča a Sulíka

Autor: Peter Težbir | 15.2.2011 o 11:41 | (upravené 15.2.2011 o 14:29) Karma článku: 2,72 | Prečítané:  363x

Isto každý z Vás pozná príbeh dvoch kamarátov, ktorí si pokrvne sľúbili, že jeden bez druhého si ani poslanecku imunitu neodoprú. Nevolali sa Maťko a Kubko, ale rýdzo slovenský Riško a Igorko, celoživotní kamaráti, s jednotnou myšlienkou a s totožným prísľubom do ružovej budúcnosti. Pred voľbami asi dvaja najucelenejši a pre mladú komunitu najžiadanejší darcovia drogovej slobody. Rozhodli sa teda Riško a Igorko, že oni sa do tej svätyne menom Vláda dostanú. Pripravili si krásny strategický plán plný výhod a benefitov pre všetkých. Zistili poznatok, že práve internet by bol najschopnejšou centrálou ich plánov. Začali teda kázať o modernom Slovensku, o svetlej krásnej budúcnosti, samozrejme stale v duchu pokrvného priateľstva, ktoré nikdy neskončí. Aby Riško vedel, že sa ta krv nikdy nezmyje, rozhodol sa teda, že navrhne Igorkovi podpísať nejakú tu papierovu dohodu o ich večnom priateľstve. V znení, že ak si Igorko nájde iného najlepšieho kamaráta, tak nestratí iba Riškove srdiečko, ale aj drahocenný mandát. Igorko tušil, že to je istý prejav ich nikdy nekončiaceho spojenectva. Veď ja ťa Richard neopustím, domnieval sa Igor.

Čo Boh nechcel, Riškov a Igorkov prepracovaný plán na obsadenie slovenskej normandie nadobudol reálne víťazstvo. Radujme sa radujme, od dnes je marihuana chlieb náš každodenný, spievali si Riško s Igorkom od rána do neskorej noci.   Ich pokrvný sľub bol ešte viac naplnený, sme nesmrteľni Igorko, kričal Riško do povetria. A začala vláda POKRVNÝCH..

 

Plynul deň za dňom, a noc za nocou, a pokrvní si stále hľadeli do oči a nevedeli si vynachváliť ich priateľstvo. Prešiel i pol rok a Riško s Igorkom zistili, že ten ich plán môže mať o ďalšie tri roky vážne trhliny, veď čo ak predchadzajúci plán strati povesť toho jedinečného a nekončiáceho priateľstva? Tak si teda jeden pekný februárový večer Riško s Igorkom sadli k flaši "lacného" vínka a začali uvažovať o ďalšom pláne do budúcna. Obaja vedeli, že o tri roky ich prvotný plán už nebude plánom akčným. Navrhli si teda obaja, že ich priateľstvo v reálnom politickom svete musí zaniknúť, vedeli predsa, že dva mlyny melú viac ako jeden. No obaja si stále pamatali ich vzájomnu dohodu, pokiaľ sa ich kamarátstvo dobrovoľne skonči, tak nestratia iba jeden druhého ale navyše Igorko stratí aj svoj jedinečný mandát, a tým padom sa ich sen o spoločnom vládnom pláne ovládnuť svet rýchlo skončí. Tak sa teda dvaja kamaráti dohodli, že sa v dobrom rozísť nemôžu, a skúsia zahrať divadielko, ktoré nijako neznehodnotí ich zmluvu o večnom priateľstve a nedopraje Igorkovi stratu mandátu. Veď stále mali napamati, že dva mlyny namelú viac volebých hlasov, ako jeden večný spoločný, a o tri roky sa toho obilia bude mlieť veľmi veľa, ale stale mali na očiach ich zmluvu o nekončiacom partnerstve. Tak po prebdenej noci oznámili širokej verejnosti v ich malebnej dedinke menom Slovensko, že sa ich priateľstvo končí, a Igorko odchádza založiť si vlastný klub priateľstva, s ktorým získa o tri rôčky Riškovo priateľstvo späť.

 

A aké ponaučenie nám z tejto rozprávky so smutným koncom plynie? Že priateľstvo je večné pokiaľ ho nespája reťaz utkaná z piatich milionov oklamaných ľudských hláv, hláv ktoré žiju v Slovenskej normandii.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Plavčan nedal Kiskovi na výber. Oznámil mu, kedy končí

Minister školstva za SNS chce skončiť vo funkcii až k 31. augustu. Premiér Fico naťahovanie času nekomentoval.

KOMENTÁRE

Macron chystá veľký trik

Koniec východoeurópskych zamestnancov je Macronov cukrík voličom.

KOMENTÁRE

Pavol sa oženil s Vladimírom. Obrúčku nosia s trémou

Jemma si brala svoju priateľku a Pavol priateľa.


Už ste čítali?