Samota v nás

Autor: Peter Težbir | 8.3.2013 o 21:21 | (upravené 8.3.2013 o 21:47) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  102x

V dnešnom svete plnom karierizmu sa slovo realita javí ako to, čo sa má postarať o to, aby sa človek zobudil zo snov, ktoré mu osud dodáva v pravidelných dávkach v každodennom spánku. Či je deň , či je noc, slovo kariera plní účel, ktorý vás núti byť silným, odolným voči citom, a byť spokojným so samým sebou.

Keď dni plynú, a vietor v slnečnom dni vám prinesie milión myšlienok v priebehu dňa, myšlienok, ktoré si snažite poskladať do roviny, ktorá dá pokoj a dá vám silu pripraviť sa na další sled udalosti. Snažíte sa mihnúť okom tak aby každý pohľad prezrádzal, že svet netýra ale uspokojuje. Mnoho ľudských duši však nemá silu bojovať s mihnutím oka, mihnutím, ktoré sprevádza tupá bolesť, ktorá ako živá britva pretne žily istoty a radosti v tých najhrubších miestach. Tie odolné priestory vo vašom vedomí, o ktorých ste boli presvedčení ,že sú nedobytné, zrazu padajú ako domčeky z ružoveho oparu. Netušíte ako bojovať s neistotou a spoliehate sa na kariéru, ktorá vo vás vytvára nereálne predstavy budúcnosti, o ktorých sa snažíte nepochybovať, aj keď viete, že sú už teraz reálne otupené a takmer nemožné.  Ako sa teda vysporiadať so samotou vo svojom nereálnom svete a pokúsiť sa nájsť množinu citov, ktorá sa denne pretne s realitou?

Rozum ani netuší ako opustená sa javí duša, keď ťa realita každý deň skúša! Údery srdca v nerovnom boji, padnú ako vojaci v zbroji, a v tom sa zjaví nádej, akoby každý ľudský osud mal dej. Príbeh, čo v myšlienkach zhorí, nočná realita tu dennú morí, nereálna nevedomosť rany zhojí.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Poliaci vyšetrujú Štrougala. Na Slovensku sú zločiny premlčané

Poľsko rieši štyri prípady usmrtenia ľudí elektrinou na hranici s ČSSR. Na slovenskej časti hranice s Rakúskom ich zomrelo vyše štyridsať.

KOMENTÁRE

Pripomeňme si, že režim bol naozaj zločinecký

Námietka, že ÚPN v Poľsku má väčšie právomoci, je nemiestna.

TECH

Veľký objav astronómov, ďaleké planéty môžu mať vodu aj život

V systéme Trappist-1 je sedem Zemi podobných planét.


Už ste čítali?